سروو موتور میتسوبیشی سروو درایو میتسوبیشی
سروو موتور میتسوبیشی

 کمپانی میتسوبیشی الکتریک انواع مختلفی از سیستم های سروو موتور Servo و Motion و سروو درایو  کنترل را ارائه می دهد که راه حل هایی  برای برنامه های کاربردی ساده به عنوان یک سیستم نقطه به نقطه تک محوره تا سیستم های همگام سازی کامل 96 محور ارائه می دهد. با استفاده از ماژولهای خروجی نوع پالس استاندارد و ماژولهای گذرگاه SSCNET ، نیازهای خاص برنامه به راحتی برآورده می شود. تمام سخت افزارهای سیستم های سروو موتوری Mitsubishi Servo و Motion توسط طیف وسیعی از بسته های نرم افزاری که امکان برنامه نویسی آسان و پارامتر دهی به سیستم های سروو موتوری میتسوبیشی و درایو های کنترلی میتسوبیشی و راه اندازی واحد ها را فراهم می کند .

 سروو موتور میتسوبیشی اینرسی متوسط  ، دقت بالا و سرعت بالا  سروو موتور های میتسوبیشی سری  HG:

-وضوح انکودر های  موقعییت  سروو موتور میتسوبیشی به طور قابل توجهی بهبود یافته است. سروو موتور میتسوبیشی  ، که دارای چرخش روان و قابلیت های شتاب فوق العاده هستند ، برای استفاده به عنوان کنترل محور تغذیه ماشین آلات مناسب هستند.
-محدوده 0.2 تا 9 [کیلو وات]
-سنسورهای پشتیبانی ایمنی به عنوان مشخصات استاندارد گنجانده شده است. اتصالات سنسور قفل شده با پیچ هستند و مقاومت ارتعاشی آنها افزایش یافته است. سه نوع سنسور در سروو موتور های میتسوبیشی (یعنی 1 ، 4 و 67 میلیون پالس در دور) در دسترس است.
- می توان از آن به عنوان موتور اسپیندل ابزار استفاده کرد.
-اتصال دهنده با اندازه کوچک امکان اتصال کابل افقی را فراهم می کند که به صرفه جویی در فضا در ماشین ها کمک می کند (گزینه ها پشتیبانی می شوند. (اندازه فلنج فقط 90SQ)).

سروو موتور  میتسوبیشی سری HF اینرسی متوسط:

-دقت دستگاه هایی با اینرسی بالا با استفاده از سروو موتور میتسوبیشی تضمین می شود. مناسب برای ماشین هایی که نیاز به شتاب سریع دارند. محدوده 0.5 تا 9 [کیلو وات]
-حداکثر سرعت 4000 یا 5000 [دور در دقیقه]
-از سه نوع آشکارساز با وضوح 260،000 ، 1 میلیون یا 16 میلیون p/rev پشتیبانی می کند.

سروو موتور  میتسوبیشی سری HP:

-سروو موتور کم تحرک و سرعت بالا
-مناسب برای ماشین با شتاب بالا.
-محدوده 0.5 تا 11 [کیلو وات]
-حداکثر سرعت 3000 یا 4000 [دور در دقیقه]
-از سه نوع آشکارساز با وضوح 260،000 ، 1 میلیون یا 16 میلیون p/rev پشتیبانی می کند.

سری کم تحرک سروو موتور های میتسوبیشی سریHF-KP:
-مناسب برای یک محور کمکی که نیاز به موقعیت یابی با سرعت بالا دارد
-محدوده: 0.1 تا 0.75 [کیلو وات]
-حداکثر سرعت: 6000 [دور در دقیقه]
-پشتیبانی از آشکارساز با وضوح 260،000 p/rev.

سروو موتور های میتسوبیشی سری HC:

-مناسب برای اطمینان از دقت دستگاه با اینرسی بالا.
-محدوده 0.5 تا 11 [کیلو وات]
-حداکثر سرعت 3000 [دور در دقیقه]
-قابل تنظیم برای هر دو آشکارساز استاندارد در 100000 p/rev و آشکارساز با دقت بالا در 1 میلیون p/rev. (توجه داشته باشید که ترکیب از 0.5 تا 3.5 [کیلو وات] و تنها 100.000 آشکارساز p/rev در ترکیب با MDS-B-SVJ2 و MDS-R است.)

سروو موتور خطی سری LM-F:

-سروو موتور میتسوبیشی  با گشتاور بالا وهدایت مستقیم همراه با کنترل افزایش قدرت شتاب و موقعیت سریع را فراهم می کند که باعث می شود چرخش هموارتر شود.
- سروو موتور میتسوبیشی مناسب برای محورهای دوار که میزها یا سر دوک ها را حرکت می دهند.
-محدوده گشتاور سروو موتور میتسوبیشی: حداکثر گشتاور: 36 تا 1280 [N · m]


راه اندازی سروو موتور میتسوبیشی با سروو درایو شامل مراحل مختلفی از جمله سیم کشی، تنظیم پارامتر و برنامه ریزی است. در اینجا یک راهنمای کلی برای شروع شما آمده است:
سیم کشی: سروو موتور را به درایو سرو وصل کنید. اطمینان حاصل کنید که کابل های منبع تغذیه، موتور و انکودر مطابق با دفترچه راهنمای میتسوبیشی برای مدل خاص شما به درستی وصل شده اند.
تنظیمات پارامتر: پارامترهای درایو سروو را برای مطابقت با مشخصات موتور پیکربندی کنید. این کار را می توان با استفاده از کنترل پنل روی درایو یا از طریق نرم افزار ارائه شده توسط میتسوبیشی انجام داد.
برنامه نویسی: از یک PLC یا کنترلر سازگار برای برنامه ریزی درایو سروو استفاده کنید. شما باید برنامه ای بنویسید که شامل دستورالعمل های کنترل حرکت مانند دویدن، خانه نشینی و موقعیت یابی باشد.
تست: پس از برنامه نویسی، موتور سروو را در حالت عملکرد سریع تست کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می کند. در صورت لزوم تنظیمات را در پارامترها انجام دهید.
برای دستورالعمل‌های دقیق، می‌توانید به مستندات رسمی میتسوبیشی مراجعه کنید یا فیلم‌های آموزشی را تماشا کنید که شما را در این فرآیند راهنمایی می‌کند. به یاد داشته باشید که همیشه از پروتکل های ایمنی پیروی کنید و به دفترچه راهنمای مخصوص سروو موتور و مدل درایو خود مراجعه کنید.

سروو موتور میتسوبیشی
سروو موتور میتسوبیشی