میتسوبیشی الکتریک با ساخت انواع محصولات سیستم های  سروو موتور و درایو و سیستم های حرکتی کنترل محور توانسته راه حل هایی را برای کاربردهایی به سادگی یک سیستم نقطه به نقطه تک محور تا سیستم های کاملاً همگام 96 محور را ارائه دهد. با ماژول‌های خروجی نوع پالس استاندارد و ماژول‌های باس SSCNET، نیازهای کاربردی خاص به راحتی برآورده می‌شوند. تمام سخت‌افزارهای سیستم سروو و حرکت میتسوبیشی با مجموعه‌ای از بسته‌های نرم‌افزاری همراه شده است که امکان برنامه‌نویسی و راه‌اندازی آسان آنها را فراهم می‌کند.

MR-J5 Servo
با تنظیم و عملکرد استاندارد ، سری MELSERVO-J5 فناوری پیشرفته، عملکرد پیشرو در صنعت و ویژگی‌های سروو موتور های پیشرفته را ارائه می‌دهد که به کاربران امکان می‌دهد پتانسیل استفاده نشده را در ماشین‌ها و کارخانه‌های فعلی را استفاده کنند. قابلیت‌های نگهداری  سری MELSERVO-J5 در خود سروو است و در مدل های پایه برای باز کردن قفل عملکردها یکپارچه شده‌اند. محصولات سری MELSERVO-J5 جزو اولین محصولات سروو موجود در بازار هستند که با شبکه اترنت صنعتی پرسرعت CC-Link IE TSN® سازگار است و مزایای محاسباتی پیشرفته و پذیرش آسان‌تر اینترنت اشیا را به همراه دارد. سروو موتورها به رمزگذارهای با وضوح بالا (67،108،864 پالس / دور) مجهز هستند تا از موقعیت پایدار و کاهش نوسانات گشتاور اطمینان حاصل کنند.

MR-J4 Servo
سری  سروو درایو های  MR-J4 MELSERVO و واحدهای موقعیت‌یابی مرتبط، ماژول‌های حرکتی ساده و سیستم‌های کنترل حرکت پیشرفته از Mitsubishi Electric، سازندگان ماشین‌ها و مشتریان نهایی را قادر می‌سازند ایمنی تولید را افزایش دهند و بهره‌وری را بهبود بخشند. سروو درایو های سری  MR-J4 برای نیازهای اتوماسیون آینده توسعه یافته است. میتسوبیشی الکتریک عملکردهای نوآورانه و کاربرپسند متعددی را برای به حداقل رساندن تطابق زمان‌بر و پیچیده سیستم‌های مکانیکی و الکترونیکی ترکیب کرده است. رمزگذاری ای  که به عنوان استاندارد نصب شده است دارای وضوح 22 بیت است. این مربوط به بیش از 4 میلیون پالس در ثانیه می باشد که در نوع خود انقلابی در صنعت سروو درایو های موجود می باشد. نتیجه ویژگی‌های اجرای واقعی عالی و حداکثر دقت موقعیت‌یابی و سرعت پردازش است که بیشتر نیازهای عملکرد ماشین‌های پیشرفته مدرن را برآورده می‌کند.

MR-J4-TM Servo
سروو درایو چند شبکه ای MR-J4-TM عملکرد پیشرو در صنعت خانواده سرووهای MR-J4 را با پروتکل های رایج اترنت صنعتی از جمله EtherNet/IP™، EtherCAT® و PROFINET® ترکیب می کند. تنظیم خودکار تک لمسی عملکرد بهینه را بدون نیاز به تجربه تنظیم ارائه می دهد. تنظیم خودکار تطبیقی بلادرنگ به اصلاح پارامترهای تنظیم با فرسودگی تجهیزات ادامه می‌دهد و از اوج OEE در طول عمر دستگاه اطمینان می‌دهد. ™Advanced Vibration Suppression Control II لرزش را هم در بار و هم در پایه دستگاه سرکوب می کند. همراه با پاسخ فرکانس سرعت 2.5 کیلوهرتز، درایو قادر است زمان ته نشینی را کوتاه کند. رمزگذار مطلق 4,194,304 پالس در هر دور، دقت بالایی را برای موقعیت یابی و حرکت همگام فراهم می کند. رابط EtherCAT دارای پروتکل کاربردی استاندارد IEC61158 Type12 CAN بر روی EtherCAT (CoE)، مشخصات درایو IEC61800-7 CiA402، برای سازگاری عالی با طیف وسیعی از کنترل‌کننده‌ها.


MR-JE Servo
سروو درایوهای 200VAC سری MR-JE یک راه حل سروو کاربر پسند، با کیفیت بالا و کم هزینه ارائه می دهد. فناوری پیشرو و عملکردهای پیشرفته در این راه حل سروو به راحتی با مشکلات رایج مانند هزینه های بالای دریافت نرم افزار، مشکلات نویز، زمان های ته نشینی ضعیف، خطاهای مکان یابی تجمعی، خرابی اجزای مکانیکی غیرقابل پیش بینی و موارد دیگر مقابله می کند. MR-JE-A یک کنترل موقعیت گام و جهت را برای تعویض موتور پله یا ارتقاء قدیمی برای سیستم های کنترل حرکت قدیمی فراهم می کند. MR-JE-BF رابط شبکه SSCNET III/H را برای کنترل حرکت پیشرفته فراهم می کند. MR-JE-C از مزایای CC-Link IE Field Basic که در IQ-R و IQ-F PLCS تعبیه شده است برای کنترل حرکت نقطه به نقطه یک شبکه و ساده بهره می برد. CC-Link IE Field Basic یک راه حل مقرون به صرفه و ساده است که همچنین به VFD های E800 و A800 میتسوبیشی وصل می شود.


MR-JN Servo
MR-JN که در اندازه های مختلف از 50 وات تا 400 وات با سرعت تا 4500 دور در دقیقه موجود است، دارای یک رمزگذار با وضوح بالا (131,072ppr) و یک ورودی قطار پالس 1 مگاهرتز است.
(برای کاربردهای جدید به MR-JE مراجعه کنید)