اینورتر یاسکاوا - سروو موتور یاسکاوا - سروو درایو یاسکاوا


یاسکاوا الکتریک(تولید کننده اینورتر های یاسکاوا-سروو موتور یاسکاوا- سروو درایو یاسکاوا) ریشه های خود را به سال 1915 بازمی گرداند، زمانی که دایگورو یاسوکاوا این شرکت را در کوروساکی، شهر کیتاکیوشو، ژاپن تاسیس کرد. سفارش اولیه برای یک "موتور القایی سه فاز 20 اسب بخار" بود که در سال 1917 تحویل شد.
در سال 1935، یاسکاوا با تحویل "موتور سنکرون 4000 اسب بخار 250 دور در دقیقه" برای ماشین های نورد به کارخانه های فولاد یاهاتا به نقطه عطف مهمی دست یافت.
پس از جنگ جهانی دوم، یاسکاوا به طور فعال صادرات را دنبال کرد و اولین قرارداد صادرات خود را در سال 1948 امضا کرد.
دهه 1960 دوره رشد قابل توجهی برای یاسکاوا بود. آنها اصطلاح "MECHATRONICS" را ابداع کردند و سری تجهیزات اتوماتیک را تجاری کردند و پایه و اساس تجارت رباتیک خود را گذاشتند.
در سال 1979، یاسکاوا اولین درایوهای کنترل بردار جهان، VS-626TV را راه اندازی کرد، که انقلابی در عملیات کار با موتورهای مستقیم معمولی ایجاد کرد.
ربات افسانه ای MOTOMAN-L10، اولین سیستم تمام الکتریکی ژاپن، در سال 1977 تکمیل شد و پایه ای برای روبات های صنعتی مدرن شد.
در دهه 1990، سری درایوهای سروو AC جمع و جور، Σ (سیگما) معرفی شدند که سنگ بنای تجارت کنترل حرکت آنها باقی مانده است.
یاسکاوا به نوآوری ادامه داد و شبکه MECHATROLINK مناسب برای کنترل حرکت در سال 2003 و سیستم محرک موتور QMET برای وسایل نقلیه الکتریکی هیبریدی (HEV) در سال 2009 توسعه داد.
در سال 2012، Yaskawa با تأسیس YASKAWA (چین) Robotics Co., Ltd (YCR)، اولین پایگاه تولید ربات در خارج از کشور، در سطح جهانی گسترش یافت.
فعالیت ها و محصولات:
پیشگامان مکاترونیک: یاسکاوا مفهوم "مکاترونیک" را رایج کرد و ماشین آلات را با محصولات الکترونیکی ترکیب کرد تا کیفیت و عملکرد برتر را ایجاد کند.
ربات های صنعتی: ربات های صنعتی Yaskawa، از جمله سری MOTOMAN، در خط مقدم فرآیندهای اتوماسیون و مونتاژ بوده اند.
کنترل حرکت: درایوهای سروو AC آنها، مانند سری Σ، کنترل دقیق، صرفه جویی در انرژی و طراحی فشرده را ارائه می دهند.
راه حل های شبکه ای: شبکه MECHATROLINK Yaskawa ارتباطات یکپارچه را در برنامه های کاربردی کنترل حرکت تسهیل می کند.
ربات های دو بازویی: سری SDA که در سال 2012 توسعه یافتند، نشان دهنده نسل بعدی ربات ها هستند که مناطق مونتاژ را خودکار می کنند.
رباتیک کمک انسانی: یاسکاوا برای کمک به انسان، با موسسات پزشکی همکاری کرد تا تجهیزات توانبخشی را توسعه دهد.
در سال 2015، یاسکاوا صدمین سالگرد خود را جشن گرفت و از یک ساختمان اداری جدید و یک دهکده ربات، همراه با لوگوی جدید شرکت برای قرن آینده رونمایی کرد. میراث Yaskawa همچنان به شکل دادن به دنیای تولید و اتوماسیون ادامه می دهد.